+90 530 580 2480 - +90 216 474 7426
info@krcmalimusavirlik.com

SGK Teşvikleri

Hizmetlerimiz

SGK Teşvikleri

Küçük ya da büyük ölçekli şirketlerde, istihdamın arttırılmasını amaçlayan SGK Teşvikleri, belirlenen kanunlar ile destek vermeye devam etmektedir. Genel anlamda, istihdamın arttırılmasını sağlayan iş yerleri, düzenli olarak yatırmakta oldukları işveren primi bazında teşvik, destek ve indirimlerden faydalanabilmektedir. SGK Teşvikleri nedir? sorusuna yanıt veren destekler, SGK Teşvik Danışmanlığı hizmetleri ile işyerlerinin teşviklerden maksimum düzeyde yararlanmasına imkan tanımaktadır.

SGK Teşvikleri

SGK Teşviklerinden tüm şirketler, iş yerleri, yararlanma hakkına sahip olmaktadır. Teşvik kapsamında, iş yerlerinde çalışan personelin, artmış olması ön koşul olarak yer almaktadır.

 

SGK Teşvikleri Şartları

SGK Teşvikleri, işveren ve çalışan olarak iki farklı alandaki koşulların, yerine getirilmesini gerektirmektedir.

İşveren Tarafında;

– Hesaplanan aylık prim ve hizmet belgeleri, SGK kurumuna, belirtilen yasal sürelerde verilmiş olmalıdır.
– Prim ödemeleri, belirlenen yasal sürelerde yatırılmış olmalıdır.
– İş yerinde, sigortasız ya da kayırt dışı sigortalı çalışan asla bulunmamalıdır.
– İş yerinin vergi borcu bulunuyorsa, mevcut borçlarının yapılandırılmış ya da taksitlendirme işlemine alınmış olması gerekmektedir.
– Her türlü prim, idarî para cezaları ve tüm bunları kapsayan gecikme zamları cezası bulunmamalıdır.
– SGK Teşviklerinden faydalanma süreleri, cinsiyete, sahip olunan belge düzenlemelerine ve yaş aralığına göre değişkenlik göstermektedir.

Çalışan Tarafında;

– Yeni işe alındığı şirketten önce, belirli bir süre boyunca işsiz olduğu kanıtlanmalıdır.
– İş yerinin ortalama sigortalı çalışan sayısına ilâve olarak, işe başlamış olması gerekmektedir.

 

SGK Teşvik İndirimleri

Bir şirket ya da iş yeri için, istihdama katkıda bulunduğu belirlendiği takdirde, sigortalı çalışanın işveren priminde %100’e varan indirimlerden yararlanmak mümkün olmaktadır. Toplam ödemelerde ise, %40’a varan oranda indirim alınabilmektedir. Mevcut oranlar belirli hesaplamalara tabii tutulmaktadır. KRC SGK Teşvikleri Danışmanlığı ile iş yerine özel hesaplamalar özenle yapılmaktadır. Süreç boyunca; iş yerinde çalışan personel sayısı, personel artışı, kadın ve genç personel çalıştırma oranları gibi birçok dinamik titizlikle hesaplanmaktadır.

SGK Teşvikleri 2021

Teşvik hesaplamaları iş yerleri için karışık ve içinden çıkılmaz bir hâl alabilmektedir. KRC SGK Teşvik Danışmanlığı ile teşvik indirimlerinden yararlanabilmeniz için, hızlı ve kolay hesaplamalar yapılabilmektedir. Mevcut ya da son altı aylık dönemlere ait teşvik tutarlarınız, SGK Teşvik Danışmanlığı hizmetleri kapsamında belirlenmektedir. Personel maliyetinden tasarruf etmenizi de sağlayan SGK Teşvik Danışmanlığı, personel sayınızı arttırırken, nasıl kâra geçeceğinizin yol haritasını sizin için belirlemektedir.

 

SGK Teşvik Danışmanlığı Avantajları

İş yerinin faydalanabileceği teşvik oranları, konusunda uzman danışmanlar ve SGK prim teşviklerine özel geliştirilen programlar ile özenle belirlenmektedir. Belirlenen sonuçlar, SGK’ya fazladan ödenen tutarları da net olarak göstermektedir. SGK Teşvik Danışmanlığı almanın avantajları ise şöyle sıralanmaktadır:

– SGK teşviklerinin analiz edilmesi,
– Mevcut teşvik desteklerinden hangilerinin işletmeye daha faydalı olacağının saptanması,
– Cari dönem teşvik çalışmaları kapsamında, işletmelerin aylık SGK primlerinin ödeme tutarlarında indirim sağlanması, minimum düzeye çekilmesi,
– Yapılan yeni prim düzenlemeleri ile belirgin miktarlarda avantaj sağlanması,
– Mevcut ve olası risklerin en aza indirilmesi,
– Potansiyel teşvik miktarlarının belirlenmesi,
– Geriye dönük iade haklarının saptanması ve bu haklardan faydalanılması,
– Geçmiş dönem istihdam teşviklerinin belirlenmesi,
– İşverene maksimum fayda sağlanması, minimum iş yükü oluşturulması, tüm işyerleri için önem teşkil eden SGK Teşvik Danışmanlığı konularının başında gelmektedir.

İşletmeler, SGK Teşvik Danışmanlığı sayesinde çalışanlarına çok daha iyi koşullar sunmaktadır. Hem işverenin hem de çalışanın mutlu ve memnun olduğu bir sisteme izin veren SGK Teşvik Danışmanlığı, daha fazla istihdam ve daha yüksek kârlılık için uygun zemini hazırlamaktadır.

KRC Mali Müşavirlik olarak, Profesyonel ekibimiz ve gelişmiş teknoloji ürünleri ile desteklenen yapıcı yaklaşımımız, müşterilerimize değer katmaya odaklanmıştır.

Siz de KRC Mali Müşavirlik Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Paylaş:   

Online Mali Müşavirlik

Arşivler

Kategoriler